FUNDACJA

Otaczając dziecko przedmiotami, projektujecie nasze przyszłe życie, od Was zależy rozwój dziecięcej wrażliwości.
Jacy będą w przyszłości architekci, lekarze, urzędnicy, stolarze czy ogrodnicy?
Artystycznie ilustrowane gry Lupo wprowadzają dziecko w świat szlachetnego wzornictwa. Warto iść tą drogą.

FUNDACJA


Fundacja Lupo Art Sztuka Myślenia powstała w momencie, w którym nasze aspiracje i pomysły na projekty zaczęły przerastać komercyjne ramy wydawnictwa. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności, w tym samym czasie poznaliśmy kilka nowych osób. Takie mamy szczęście, że Właściwi Ludzie pojawiają się na naszej drodze we właściwych momentach. Ci Właściwi Ludzie dali się uwieść wizji i postanowili współtworzyć Lupo Art.

Kieruje nami idea, która streścić można dwoma słowami – sztuka myślenia. Podstawową funkcją Fundacji jest edukacja. Nasze gry, warsztaty i wszelkie działania mają wspierać rozwój wrażliwości estetycznej, naukę samodzielnego podejmowania decyzji i ponoszenia konsekwencji. Widzimy, że te zagadnienia stanowią wyzwanie dla dzisiejszej młodzieży. Uważamy, że możemy pomóc je oswoić łącząc bliskie nam światy gier i dizajnu.

AUTORZY & EKIPA


Przemek Dmytruszyński – Ojciec Założyciel.
Inżynier, a w chwilach wolnych gracz. Jego marzeniem było własnoręcznie wydać grę swojego autorstwa – tak na świecie pojawiło się AARRR! Każdy ze swoich pomysłów starannie rozpracowuje na czynniki pierwsze, tworzy prototypy i poddaje niezliczonej ilości prób na ludziach. W skupieniu przyjmuje krytykę testerów, udoskonalając projekty aż do fazy końcowej, jaką jest czysta przyjemność gry.

Jarek Kaźmierczak – jest jednym filarów wydawnictwa, co dałoby się zauważyć, gdyby nie fakt, że ten skromny z natury człowiek nie chce nam przesłać swojego zdjecia. Nim to nastąpi, reprezentować go będzie pomnik dzielnego wikinga. Jarek dzielnie zagrzewa nas do boju, jest ogromnym wsparciem, dysponuje wielką wiedzą i entuzjazmem. Zawodowo nauczyciel, prywatnie ojciec rodziny i psychofan planszówek.

Tomek Sroka – dobry duch, anglista i gracz. Tłumacz strony LupoArtGames, znawca gier, solidnie osadzony w temacie. Ambasador naszego wydawnictwa, delegowany do świata geeków. Tomasz opiekuje się i zarządza profilem Lupo Art Games na BoardGameGeek.

Grzegorz Janusik – człowiek wielofunkcyjny: nauczyciel, chemik, sozolog i elektronik. Szczery do bólu, wytrwały poszukiwacz dziury w całym. Miłośnik literatury sf, gier planszowych, snookera, gitary klasycznej, bluesa i fado. Bez pamięci zakochany w swojej drugiej połowie, dzieciach i kocie. Znacząco wpłynął na zmianę prędkości działań Lupo Art i scementował grupę.

Paweł Niziołek – jest odpowiedzią na większość naszych fundacyjnych potrzeb, geek i dizajner w jednej osobie. Grafik komputerowy, współtwórca takich projektów jak This War of Mine, Superhot, Page Quest, Martians: a Story of Civilization, Micro City, InBetween, A4Quest. Prywatnie mąż Żonie, ojciec Dzieciom i spacermistrz Edka.

Marcin Szafran – nasza sekcja IT, zawsze z drugiej strony kabla, nie jesteśmy nawet pewni, czy on na serio istnieje. To dość mistyczna relacja – nikt go nie widział, ale jak o coś poprosimy, to się spełnia!

Anula Dmytruszyńska – Kolejny człowiek renesansu w zespole, trochę socjolożka, trochę rolniczka, trochę pisarka. Wskazała kierunek ART dla LUPO, zauważyła niszę i stwierdziła, że to właśnie my jesteśmy w stanie ją wypełnić. Jest autorką książki „Panna i Smok”, do której Adam Kałuża miał pierwotnie zaprojektować grę planszową, a wyszło, że powstała z tego Odyseja. W zespole LUPO Anula stanowi widoczną przeciwwagę dla watahy geeków i nerdów.

Mateusz Adamczyk – wspaniały człowiek i fachowiec. Producent, kamerzysta, akustyk i montażysta naszych filmów reklamowych. Jako doświadczony grafik komputerowy wspiera nas w różnych sytuacjach – szczególnie tzw. „na wczoraj”…

Alicja Woźnikowska-Woźniak – ilustratorka i graficzka, członkini cieszyńskiej grupy projektowej Dinksy. Specjalizuje się w tworzeniu identyfikacji wizualnych, logotypów, kreowaniu marki, oraz grafice ilustracyjnej i plakatowej.  Od lat związana z festiwalem filmowym Kino na Granicy. Jako kurator wystaw regularnie współpracuje z Zamkiem Cieszyn. Prowadzi warsztaty z linorytu w Pracowni Grafiki Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków.

Alicja Kocurek – w latach 2005-2006 studiowała grafikę na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Ukończyła Grafikę Warsztatową na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W grudniu 2012 r. została nagrodzona medalem uczelni za dyplom magisterski w Pracowni Druku Wklęsłego pod kierunkiem prof. Jana Szmatlocha. Zajmuje się głównie ilustracją dziecięcą, realizuje także własne projekty w tej dziedzinie. Posiada doświadczenia wydawnicze, współpracuje w tworzeniu interaktywnej grafiki dla stron internetowych. Coraz częściej zajmuje się scenografią, jej projekty są bazą filmu animowanego Fenek, produkowanego przez studio Animoon (planowana premiera: 2015 r.) Laureatka konkursu Książka Dobrze Zaprojektowana – zacznijmy od dzieci w 2010 oraz 2012 roku.