Manifest Lupo Art Games – Wolnego Wydawnictwa

Drodzy nasi! Kolejny rok picujemy Odyssey i często stawiamy czoła Waszemu – kiedy wreszcie? dlaczego tak długo? Racja, dłużej już nie można. Ale szczerze mówiąc nie można też krócej. Czemu? Temu oto, że Lupo Art Games jest Wolnym Wydawnictwem. Wolnym w znaczeniu bardzo jednoznacznym ale też metaforycznie wolnym. Należy Wam się w tej kwestii garść wyjaśnień. Zacznijmy od tego, że produkcyjnie działamy w raczej żółwim tempie, ponieważ oprócz gier planszowych robimy mnóstwo innych rzeczy.

W 2017 roku porzuciliśmy cieszyńską wieś dla Wielkiego Miasta, zmieniając wszystko – domy, szkoły, prace. To solidne trzesienie ziemi, z którego nie otrząsnęliśmy się jeszcze tak do końca. Mamy troje dzieci a co za tym idzie – bardzo udane i absorbujące życie rodzinne. Mamy niezależne od Lupo Art Games życie zawodowe, któremu oddajemy więcej, niż byśmy chcieli. I koniec końców – mamy też pasje! A doba to nadal tylko 24h…

Moglibyśmy różne rzeczy przyspieszyć – wielu dużych wydawców składało nam oferty w tej sprawie. To bardzo kusi – zdjąc sobie z głowy kwestie druku, dystrybucji, promocji. I tak na ten przykład – prototypy robić taśmowo, nie przy kuchennym stole w liczbie trzech 🙂 Moglibyśmy mieć taki sztab testerów, że ogrywanie nowego produktu zamknęłoby się w przeciągu miesiąca, może dwóch włącznie z korektą instrukcji. Jednak, jak do tej pory, grzecznie dziękujemy takim propozycjom współpracy, bo każda ścieżka na skróty oznacza spore kompromisy. Trzymaliście w rękach nasze puzzle? Głaskaliście pudełka? Nie chcemy ich robić z tańszych materiałów. Nie chcemy naszych gier sprowadzać kontenerowcem z Azji. Poszliśmy więc na inne ustępstwo, pogodziliśmy się tym rozciągnięciem w czasie, w zamian za pracę na swoich zasadach.

Chińska filozofa Tao ma złote strofy na każdą okoliczność, na okoliczność Wolnego Wydawnictwa Lupo Art Games też:  natura nie spieszy się, a wszystko jest realizowane. Jeśli więc to „wszystko” dopasuje się do naszego planu, przed końcem roku wyjdzie Odyssey. Mamy także plany wydawnicze na 2019, ale o tym jeszcze sza!

Tagged , , , , , , ,