O NAS

Otaczając dziecko przedmiotami, projektujecie nasze przyszłe życie, od Was zależy rozwój dziecięcej wrażliwości.
Jacy będą w przyszłości architekci, lekarze, urzędnicy, stolarze czy ogrodnicy?
Artystycznie ilustrowane gry Lupo wprowadzają dziecko w świat szlachetnego wzornictwa. Warto iść tą drogą.

WYDAWNICTWO

Porywająca zabawa, świetna mechanika i wyśmienity design,  czyli nowa jakość na rynku produktów dla dzieci.
Anula pisze dla dzieci a Przemek jest inżynierem zakochanym w grach planszowych. Hanka to dziesięcioletnia projektantka i samozwańczą mistrzynią planszówek. Ośmioletnia rysowniczka Iga zna się najlepiej na wszystkim i jest bezcennym oraz bezwzględnym krytykiem –  wszystkiego. Dwuletni Maciek najdalej rzuca kostką i najszybciej zjada pionki… Tak w kilka lat od startu prezentuje się skład Lupo Art Games, studia rodzinnego, które postanowiło zrobić małą rewolucję na rynku produktów dla dzieci.
I pomyśleć, że o wszystkim zadecydował przypadek… Pozostawienie taty inżyniera na cały dzień z dwiema córkami zaowocowało powstaniem porywającej karcianki. Gra w wersji bardzo roboczej najpierw weszła do domowego użytku, później zaczęto w nią grać w szerszych przyjacielskich kręgach, a na koniec postanowiliśmy ją wydać i wprowadzić do dystrybucji. Tak powołaliśmy do życia Lupo Art Games.
Misja wydawnictwa to edukacja kulturalna, rozwój wrażliwości estetycznej, wspieranie i promocja polskich młodych ilustratorów i polskiego wzornictwa – wymyślone, narysowane i wydrukowane w Polsce. Lupo Art Games działa swoim tempem, spokojnie i precyzyjnie. Efekty naszej pracy zostały docenione nie tylko przez recenzentów gier, ale także przez środowisko designu. Naszą debiutancką grę karcianą “Aarrr!” można było oglądać w doborowym towarzystwie na jubileuszowej wystawie Zamku Cieszyn, prezentującej design na Śląsku. Z “Aarrr!” a także naszymi pięknymi puzzlami, zostaliśmy zaproszeni na Łódź Design Festival.
Aktualnie przygotowujemy kolejne wysmakowane i o dużych walorach edukacyjnych produkty dla dzieci, oraz gry dla dorosłych.

AUTORZY & EKIPA

Przemek Dmytruszyński – Ojciec Założyciel.
Inżynier, a w chwilach wolnych gracz. Jego marzeniem było własnoręcznie wydać grę swojego autorstwa – tak na świecie pojawiło się AARRR! Każdy ze swoich pomysłów starannie rozpracowuje na czynniki pierwsze, tworzy prototypy i poddaje niezliczonej ilości prób na ludziach. W skupieniu przyjmuje krytykę testerów, udoskonalając projekty aż do fazy końcowej, jaką jest czysta przyjemność gry.

Jarek Kaźmierczak – jest jednym filarów wydawnictwa, co dałoby się zauważyć, gdyby nie fakt, że ten skromny z natury człowiek nie chce nam przesłać swojego zdjecia. Nim to nastąpi, reprezentować go będzie pomnik dzielnego wikinga. Jarek dzielnie zagrzewa nas do boju, jest ogromnym wsparciem, dysponuje wielką wiedzą i entuzjazmem. Zawodowo nauczyciel, prywatnie ojciec rodziny i psychofan planszówek.

Tomek Sroka – dobry duch, anglista i gracz. Tłumacz strony LupoArtGames, znawca gier, solidnie osadzony w temacie. Ambasador naszego wydawnictwa, delegowany do świata geeków. Tomasz opiekuje się i zarządza profilem
Lupo Art Games na BoardGameGeek

Mateusz Adamczyk – wspaniały człowiek i fachowiec. Producent, kamerzysta, akustyk i montażysta naszych filmów reklamowych. Jako doświadczony grafik komputerowy wspiera nas w różnych sytuacjach – szczególnie tzw. „na wczoraj”…

Alicja Woźnikowska-Woźniak – ilustratorka i graficzka, członkini cieszyńskiej grupy projektowej Dinksy. Specjalizuje się w tworzeniu identyfikacji wizualnych, logotypów, kreowaniu marki, oraz grafice ilustracyjnej i plakatowej.  Od lat związana z festiwalem filmowym Kino na Granicy. Jako kurator wystaw regularnie współpracuje z Zamkiem Cieszyn. Prowadzi warsztaty z linorytu w Pracowni Grafiki Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków.

Alicja Kocurek – w latach 2005-2006 studiowała grafikę na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Ukończyła Grafikę Warsztatową na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W grudniu 2012 r. została nagrodzona medalem uczelni za dyplom magisterski w Pracowni Druku Wklęsłego pod kierunkiem prof. Jana Szmatlocha. Zajmuje się głównie ilustracją dziecięcą, realizuje także własne projekty w tej dziedzinie. Posiada doświadczenia wydawnicze, współpracuje w tworzeniu interaktywnej grafiki dla stron internetowych. Coraz częściej zajmuje się scenografią, jej projekty są bazą filmu animowanego Fenek, produkowanego przez studio Animoon (planowana premiera: 2015 r.) Laureatka konkursu Książka Dobrze Zaprojektowana – zacznijmy od dzieci w 2010 oraz 2012 roku.